Bakliyat

Yaşam senin sağlıklı kal

Doğal, lezzetli, kaliteli ve sağlıklı ürünleri güvenle sofralara ulaştıran Yayla Agro’nun bu kategorideki ürünlerinde hünerli ellerde çeşit çeşit yemeklere dönüşen ve mutfaklarımızın vazgeçilmezleri olan ambalajlı pirinç, bulgur, mercimek, fasulye, nohut, barbunya, buğday, börülce, maş ve mısır yer alıyor.

Yayla Bakliyat

Bakliyat ürünleri insanlığın ilk yaşamından beri tüketilen ve hala daha tüketilen besinlerdendir. Bakliyatlar, yüksek protein içeriği sayesinde sofraların vazgeçilmez ögelerinden olmaktadır. Kuru baklagiller sağlıklı ve besin değeri yüksek gıdalardandır. İnsan vücudu hücrelerden oluşur bu hücreleri de proteinler oluşturmaktadır.

Protein vücudu oluştururken, vücuda alınan besinlerin de protein içeriğinin yüksek olması gerekir. Hayvansal gıdanın dışında yer alan bakliyatlar burada protein ihtiyacını karşılamak adına önemli bir rol oynamaktadır. Yayla bakliyat ürünlerimiz de bu noktada zengin besin içeriğiyle yıllardır en çok tercih edilen markalardan olmuştur.

Yayla bakliyat nohut, kuru fasulye, kırmızı mercimek, bulgur gibi protein açısından zengin olan besinler, sindirime de destektir. Yayla bakliyat besinlerimiz oldukça fazla lif içermektedir. Bundan dolayı da başta spor ve diyet yapanlar olmak üzere herkes için Yayla bakliyat ürünlerimiz son derece önemlidir.

Yayla Nohut

Yayla nohut, doğal yapısıyla sofralarınızı zenginleştirmektedir. Koçbaşı Yayla nohut, düşük doymuş yağ ve yüksek besin değeriyle tüm ilgiyi üstüne çekmektedir. Koçbaşı Yayla nohut; yüksek demir, potasyum, B6 vitamini ve folik asit içeriğiyle raflardan en çok satın alınan ürünlerimizdendir. Çeşitli gramajlarda sunulan Yayla Koçbaşı nohut, mutfaklarda da en sevilen besinlerimiz içerisindedir.

 • Ala Çiftçi Koçbaşı Nohut 8 mm 1 kg
 • Yayla Koçbaşı Nohut 500 gr
 • Yayla Koçbaşı Nohut 1 kg
 • Yayla Koçbaşı Nohut 2 kg
 • Yayla Beyaz Nohut 1 kg

Ürünlerimiz ile mutfağınızın ve vücudunuzun ihtiyacını doğrudan karşılayabilirsiniz. Düşük sodyum, yüksek protein ve lif açısından yoğun şekilde tercih edilen Yayla nohut, sofraların vazgeçilmez bir yiyeceğidir. Çeşitli tariflerinize kolayca ekleyebileceğiniz Yayla Nohut türlerimizle mutfağınızdan hoş kokular yayılacaktır.

Yayla Pirinç

Pirinçler, dünya çapında insanlar tarafından sıkça tüketilen gıda ürünüdür. Kalorinin beşte birinden fazlasını sağlayan pirinçler farklı türleriyle de mutfaklarda yerini almaktadır. Yayla pirinç, belirgin özellikleri ve kalitesiyle her daim kişilerin öncelikli bir tercihidir.

 • Yayla Kısa Tane İthal Pilavlık Pirinç
 • Yayla Basmati Pirinç 1121 Sella
 • Yayla Trakya Pilavlık Pirinç
 • Yayla Osmancık Yerli Pirinç
 • Yayla Pilavlık Yerli Pirinç
 • Yayla Gönen Baldo Pirinç
 • Yayla Bafra Pilavlık Pirinç
 • Yayla Tane Tane Pirinç
 • Yayla Ala Çiftçi Basmati Pirinç
 • Yayla Uzun Tane Tane Pirinç
 • Yayla Trakya Baldo Pirinç

Seçenekleriyle her tarifin bir numaralı ögesi Yayla pirinç olmaktadır. Yayla baldo pirinçlerimiz büyük taneli ve yuvarlıktır. Bundan dolayı da yemeklerde ve özellikle de pilavlarda dolgun bir görüntü sağlar. Yemeklere özel bir lezzet katan Yayla pirinç, yemekleri doyurucu ve sağlıklı bir hale de getirir.

Yayla Kırık pirinç ise kendine has aromasıyla adından söz ettirmektedir. Kırık pirinç tanelerinden oluşan bu ürünümüz yüksek nişasta oranına sahiptir. Yüksek nişastalı Yayla kırık pirinç sütlü tatlıların, çorbaların ve dolmaların temelini oluşturmaktadır. Kırık pirinçler çabuk ufalandığından dolayı ezilerek pirinç unu da yapılabilmektedir. Yayla kırık pirinç ile hem kendinize hem de bebeğinize lezzetli ve sağlıklı yiyecekler hazırlayabilirsiniz.

Yayla tane tane pirinçler ise pilavların baş yapıtıdır. Lapa olmayan, diri kalmayan, dibi tutmayan bir pilav için Yayla tane tane pirinç yadsınamaz niteliktedir. Yüksek lif ve protein içeriğiyle kendine hayran bırakan Yayla pirinç ürünlerimiz, özellikleriyle de yıllardır en çok tercih edilenlerdendir.

Yayla Bulgur

En çok tüketilen bakliyatlardan bir diğeri ise bulgurdur. Bulgur, buğdayın kaynatılıp kurutulduktan sonra kabuğunun çıkarılmasıyla elde edilmektedir. Bu doğrultuda bulgur, iri taneli sert buğdayların bir mahsulüdür. Pilavlık, köftelik veya aşurelik Yayla bulgurlarımızın kırım şekilleri de ayrıdır. Bu türler büyüklüklerine göre sıralanmaktadır. Köftelik, pilavlık, çiğköftelik, aşurelik ve daha nice bulgur çeşidiyle Yayla bulgur ürünlerimizin lezzetinden faydalanabilirsiniz.

 • Yayla Köftelik Bulgur
 • Yayla Pilavlık Bulgur
 • Yayla Şehriyeli Pilavlık Bulgur
 • Yayla Tam Tane Pilavlık Bulgur
 • Yayla Çiğköftelik Bulgur
 • Yayla İri Pilavlık Bulgur
 • Yayla Aşurelik Bulgur

Seçeneklerimiz ile istediğiniz yemekte tam lezzeti yakalayabilirsiniz. Düşük şeker içeren Yayla bulgur türlerimiz diyabet hastaları tarafından da kolayca tüketilebilmektedir. B6 ve B1 vitaminleri açısından da zengin olan Yayla bulgurlarımız 7’den 70’e herkes tarafından tercih edilmektedir.

Yayla Fasulye

Türk mutfağında önemli bir konumda yer alan kuru fasulye, Yayla fasulye ile değerine değer katmaktadır. Cilt sağlığı başta olmak üzere sindirim ve kas- iskelet sistemine faydalı olan Yayla fasulyemiz, yüksek protein ve enerjinin kaynağıdır.

 • Yayla Ala Çiftçi Kuru Fasulye
 • Yayla Dermason Fasulye
 • Yayla Çalı Fasulye
 • Yayla Bombay Fasulye

Türleriyle Yayla bulgur ürünlerimiz değerini katlamaktadır. Yayla Bombay fasulye beyaz rengi ve iri tanesi sayesinde yemeklerin lezzetini katlamaktadır. Yayla Dermason fasulye ise piyaz ve salataların öncü tercihidir. Protein oranı ve B vitamini açısından zengin olan Yayla fasulye türlerimiz, yüksek lif kaynağının kendisi niteliğindedir.

Folik asit seviyesinin yüksek oluşu Yayla fasulyelerimizin hamileler ve çocuklar tarafından da sık tercih edilmesinin nedenidir. Hamile kalmak isteyen kadınlar da Yayla fasulye türlerimizi folik asit kaynağı olduğu için tüketebilmektedir. Yayla bakliyat fasulyelerimizin bir diğer etkisi de yüksek tansiyonu düşürmesidir. Yüksek lif içeriğiyle uzun süreli tokluk sağlayan Yayla fasulye, sağlıklı öğünlerin renklendiricisidir.

Yayla Kırmızı Mercimek

Spor ve diyet yapanlar başta olmak üzere herkesin sıkça tükettiği bir diğer bakliyat ise kırmızı mercimektir. Yayla kırmızı mercimek, lezzetli çorbalar dışında salatalar ve çeşitli köfteler için de tercih edilmektedir. B vitamini zenginliğiyle öne çıkan Yayla kırmızı mercimek; göz, kemik ve diş sağlığı için de önemlidir.

 • Yayla Ala Çiftçi Kırmızı Mercimek
 • Yayla Yerli Kırmızı Mercimek
 • Yayla Sarı Mercimek

Başta olmak üzere kırmızı mercimekte en kaliteli içeriği sunan Yayla, yemeklerinize lezzet katmaktadır. Cilde iyi gelen, yaşlanmayı geciktiren, kilo vermeye yardım eden Yayla kırmızı mercimek sayesinde yıllara sağlıklı şekilde meydan okuyabilirsiniz.

 

GÖNEN BALDO PİRİNÇ

Pirinç Grubu
 
Pirinç, Buğdaygiller familyasından Oryza sativa (Asya pirinci) veya daha az yaygın olarak Oryza glaberrima (Afrika pirinci) türüne ait bitki ve bu bitkinin tohumlarıdır. Baldo pirincin belirgin bir özelliği, tanelerinin büyük ve yuvarlak olmasıdır. Bu yapısı sayesinde yemeklerde daha dolgun bir görüntü sağlar ve özel bir lezzet katmanın yanı sıra, yemeğinizi daha doyurucu hale getirir.

Baldo pirinç, içeriğindeki karbonhidratlar, protein, lif ve mineraller ile dengeli bir besin profiline sahiptir. Bu özellikleriyle enerji sağlamaya, tokluk hissini uzatmaya ve sindirimi desteklemeye yardımcı olur. 

Pirinç dünya çapında insanlar tarafından tüketilen kalorinin beşte birinden fazlasını sağlayan, insan beslenmesi ve kalori alımı açısından en önemli gıda ürünüdür.

Diğer Gramajlar

500 gr 1 kg 2 kg 5 kg
 
 
BESİN DEĞERİ TABLOSU (100gr)
 
  100 g'daki değer (g) 100 g için % RA BESLENME BEYANI
Enerji (kj/kcal) 1445/341    
Yağ (g) 0,4 1  
Doymuş yağ (g) 0,1 1  
Karbonhidrat (g) 75,7 29  
Şekerler (g) 0 0  
Lif (g) 3,5 14  
Protein  (g) 6,8 14  
Tuz (g) <0,1 0  
Folik Asit(μg) 18    
Fosfor (mg) 67,8   Fosfor minarelleri içermektedir
 

KIRMIZI MERCİMEK

Mercimek Grubu
 

Kırmızı mercimek, besleyici değeri yüksek ve lezzetli bir baklagildir. Parlak rengi ve karakteristik tadıyla sofralarımızı süsleyen kırmızı mercimek, sağlık dolu özellikleriyle de dikkat çeker.

Kırmızı mercimek, düşük yağ içeriğiyle sağlıklı bir protein kaynağıdır. İçerdiği lif, sindirim sistemini destekler ve tokluk hissini uzatır. Yüksek protein içeriği, kas gelişimi ve onarımına katkıda bulunurken, enerji ihtiyacını karşılamaya da yardımcı olur.

Diğer Gramajlar

500 gr 1 kg 2 kg 5 kg
 
 
BESİN DEĞERİ TABLOSU (100gr)
 
  100 g'daki değer (g) 100 g için % RA BESLENME BEYANI
Enerji (kj/kcal) 322/1349 16 Yüksek Protein Kaynağıdır.
Yağ (g) 1,6 2 Yüksek Lif Kaynağıdır.
Doymuş yağ (g) 0,3 2 Yüksek Demir Kaynağıdır.
Karbonhidrat (g) 41,9 16 Yüksek Potasyum Kaynağıdır.
Şekerler (g) 3,1 3 Magnezyum Kaynağıdır.
Lif (g) 18,7 75  
Protein  (g) 25,8 52  
Tuz (g) <0,1 0  
Demir (mg) 5,9 42  
Potasyum(mg) 1004 50  
  85 23  
 

DERMASON FASULYE

Fasulye Grubu
 
Dermason fasulye, sofralarımızın vazgeçilmez baklagillerinden biridir. Hem lezzet hem de besin değeri bakımından zengin olan Dermason fasulye, sağlıklı bir yaşam tarzı için önemli bir tercihtir.

Dermason fasulye, protein, lif, vitamin ve mineral bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. İçerdiği lif sayesinde sindirimi destekler, tokluk hissi sağlar ve bağırsak sağlığını olumlu etkiler. Aynı zamanda düşük yağ içeriği ve yüksek protein değeriyle dengeli bir beslenme için ideal bir seçenektir.

Diğer Gramajlar

500 gr 1 kg 2 kg 5 kg
 
 
BESİN DEĞERİ TABLOSU (100gr)
 
  100 g'daki değer (g) 100 g için % RA BESLENME BEYANI
Enerji (kj/kcal) 281/1176 14 Yüksek Protein Kaynağıdır.
Yağ (g) 1,4 2 Yüksek Lif Kaynağıdır.
Doymuş yağ (g) 0,3 2 Folik Asit (Folat) Kaynağıdır.
Karbonhidrat (g) 29,4 11 Yüksek Potasyum Kaynağıdır.
Şekerler (g) 4,8 5  
Lif (g) 32,2 129  
Protein  (g) 21,8 44  
Tuz (g) <0,1 0  
Folik Asit (μg) 41 21  
Potasyum (mg) 927 46  

PİLAVLIK BULGUR

Bulgur Grubu
 

Bulgur, buğdayın öğütülerek elde edilen ve sağlığa pek çok fayda sağlayan bir tahıldır. Pilavlık bulgur ise özellikle pilav yapımında tercih edilen bir türdür.

Pilavlık bulgur, özel işleme teknikleriyle elde edilir. Bu sayede bulgur taneleri, pilav yapımında ideal bir dokuya sahip olur. Hızlı pişme özelliği ve hafif kıyılmış yapısıyla pilavlık bulgur, pratik bir şekilde lezzetli pilavlar hazırlamanıza olanak tanır.

Diğer Gramajlar

500 gr 1 kg 2 kg 5 kg
 
 
BESİN DEĞERİ TABLOSU (100gr)
 
  100 g'daki değer (g) 100 g için % RA BESLENME BEYANI
Enerji (kj/kcal) 1407/336 17  
Yağ (g) 0,82 1  
Doymuş yağ (g) 10,75 4 Düşük Doymuş Yağ İçerir.
Karbonhidrat (g) 68,21 52  
Toplam Şeker (g) 3,24   Düşük Şeker İçerir.
Lif (g) 8,62 34 Yüksek Lif İçerir.
Protein  (g) 9,74 19  
Tuz (g) 0,12   Düşük Tuz İçerir.
Niasin (mg) 4,78 30 Yüksek Niasin İçerir.
Fosfor (mg) 454,6 65 Yüksek Fosfor İçerir.
Çinko (mg) 2,24 22 Çinko Kaynağıdır.
Magnezyum (mg) 70,72 19 Magnezyum Kaynağıdır.
B6 Vitamini (mg) 0,269 19 B6 Vitamini Kaynağıdır.
B1 Vitamini (mg) 0,272 25 B1 Vitamini Kaynağıdır.
Potasyum(mg) 342,3 17 Potasyum Kaynağıdır.

 

 

 

 

 

 

 

KOÇBAŞI NOHUT

Nohut Grubu

Koçbaşı nohut, sağlığımıza birçok fayda sağlayan besleyici özellikleriyle bilinen bir baklagildir. Doğal yapısıyla sofralarımızı zenginleştiren koçbaşı nohut, düşük doymuş yağ içeriği ve yüksek besin değerleriyle dikkat çeker.

Yüksek protein içeriği ile vücudun ihtiyaç duyduğu proteinleri karşılamaya yardımcı olur. İçerdiği yüksek demir ve potasyum, vücudun enerji üretimine katkıda bulunurken, B6 vitamini ve folat (folik asit) içeriği de sağlık açısından önemli destekler sunar.

Diğer Gramajlar

500 gr 1 kg 2 kg 5 kg
 
 
BESİN DEĞERİ TABLOSU (100gr)
 
  100 g'daki değer (g) 100 g için % RA BESLENME BEYANI
Enerji (kj/kcal) 334/1396 17 Yüksek Protein Kaynağıdır.
Yağ (g) 5,3 8 Yüksek Lif İçerir.
Doymuş yağ (g) 0,6 3 Folik Asit (Folat) Kaynağıdır.
Karbonhidrat (g) 41,4 16 Yüksek Potasyum Kaynağıdır.
Şekerler (g) 6,8 8  
Lif (g) 23,0 92  
Protein  (g) 18,6 37  
Tuz (g) 0,1 1  
Folik Asit (μg) 46 23  
Potasyum(mg) 1171 59