Yönetim Kurulu

Hasan GÜMÜŞ
Yönetim Kurulu Başkanı

1973 yılında Kayseri Yahyalı’da doğan GÜMÜŞ, ilk, orta eğitimini Mersin’de ve Lise Eğitimini de Kayseri’de tamamladı. Yayla Agro Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gümüş, 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Namık Kemal Üniversitesi’nde Tarım Ekonomisi üzerine tamamladı. Hasan GÜMÜŞ, 1996 yılından beri Yayla Agro Gıda’nın Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

Yönetim Kurulu Başkanı Hasan GÜMÜŞ; OAİB (Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri), UHK (Ulusal Hububat Konseyi), PAKDER (Tarım Ürünleri Hububat Bakliyat İşleme ve Paketleme Sanayicileri Derneği), PDD (Pirinç Değirmencileri Derneği), DEİK Sudan, DEİK Senegal, DEİK Endonezya ve DEİK Mozambik’de yönetim kurulunda yer almaktadır. Ayrıca DEİK Malezya’da Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. İyi derece ingilizce bilen GÜMÜŞ evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kenan DEMİRTAŞ
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1983 yılında Ankara, Çamlıdere’de doğdu. Lise öğrenimini Yenimahalle'de Anadolu lisesinde tamamladı. 2004 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2012 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Belgesini aldı.  2021 yılında Bilkent Üniversitesinde  MBA programını tamamlayan Kenan DEMİRTAŞ; Yayla Agro Gıda’da; 2005-2013 yılları arasında Satın Alma ve İdari İşler Müdürlüğü, 2013-2017 yılları arasında ise Pazarlama Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir.

Şirketin farklı departmanlarının kuruculuğunu yapan Kenan DEMİRTAŞ şirketin; tedarik zincirinin kurulması, stratejik gelişim  yol haritası planının yapılması, Ar-Ge Merkezinin kurulması, Turquality Marka Programına geçilmesi, Halka Arz ve En Büyük Yatırımı Niğde Fabrikasının İnşaatı  gibi önemli süreçlerini yönetmiştir. Yayla Agro Gıda İcra Kurulu’nda yer alan DEMİRTAŞ, 2017 yılında Genel Müdür Yardımcılığı  ve 2022  yılında  atandığı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini halen sürdürmektedir. Bir çok sivil toplam örgütünün yönetiminde görev alan Yayla Agro Gıda Yönetim Kurulu Başkan  Yardımcısı Kenan DEMİRTAŞ, evli ve üç çocuk babasıdır. Kenan DEMİRTAŞ, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Muzaffer ÇIBIK
Yönetim Kurulu Üyesi

1969 yılında Kayseri ili, Develi ilçesinde doğan ÇIBIK, ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1991 yılında Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümün’den mezun oldu. 1992 yılında reel sektörde iş hayatına başlayan ÇIBIK, 1998 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Belgesini almıştır. 1995 yılında Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.’de bankacılık hayatına başlayan ÇIBIK, sırasıyla Mali ve İdari İşler Müdürlüğü, Mali Tahlil ve İstihbarat Müdürlüğü bünyelerinde aktif olarak görev almıştır. 2006 yılında sırasıyla Gimat Ticari Şube, Ankara Ticari Şube, Başkent Kurumsal Şube Müdürü olarak görev alan ÇIBIK, 2017-2022 yılları arasında Ankara Ticari Bölge Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

Yayla Agro Gıda’da 2022 yılında çalışmaya başlayan Muzaffer ÇIBIK, Mart 2023 itibariyle Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Sidar TUNCA
Yönetim Kurulu Bağımsız Üyesi

Av. Sidar TUNCA, başta Rekabet Hukuku, İlaç Hukuku, İdare Hukuku, Kamu İhale Hukuku, Enerji Hukuku, İnşaat Hukuku, Ticaret Hukuku ve Şirketler Hukuku olmak üzere çeşitli alanlarda farklı sektörlerde faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası müvekkillerine dava takip ve hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. Tunca, müvekkillerine rekabet hukuku alanında verdiği kapsamlı danışmanlık hizmetinin yanında, enerji santralleri, enerji dağıtım sektörü, gayrimenkul ve inşaat, özelleştirme ihaleleri, ihale sonrası devir işlemleri, şirket birleşme ve devralmaları, işletme haklarının devri, imtiyaz sözleşmelerinin incelenmesi ve müzakereler sırasında müvekkil temsilciliğine odaklanmaktadır. Tunca, Türkiye'de ve yurtdışında yerleşik olan müvekkillerinin ihtiyaçlarını, deneyim ve yenilikçi stratejiler ile karşılayan ve birleşme ve devralmalar, yabancı yatırım, sermaye piyasası hukuku, haksız rekabet, gayrimenkul ve idari uyuşmazlıklar gibi alanlarda etkin çözümler sunan birisi olarak tanınmaktadır.

Tunca, Uluslararası bağımsız hukuk büroları değerlendirme kuruluşları olan Legal 500 ve Chambers değerlendirmelerindeki EMEA ve Avrupa bölgesinin en iyi hukuk büroları arasında gösterilen Tunca Avukatlık Ortaklığı’nın kurucu avukatı olarak büyük çaplı projelerde de hukuki danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

 

Cenap AŞÇI
Yönetim Kurulu Bağımsız Üyesi

1967 Aksaray doğumludur. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 1988 yılında mezun olmuş, ABD Boston Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret dalında yüksek lisans yapmıştır. 63 üncü Hükümette Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak yer almıştır. Gümrük Müfettişliği, Gümrükler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, EGO Genel Müdür Yardımcılığı, Gümrükler Genel Müdür Yardımcılığı, Gümrükler Genel Müdürlüğü ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarlığı yapmıştır. 2016-2018 yıllarında Halkbank Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuştur. Yeminli Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi ve Gümrük Müşaviridir. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu, Gümrük Uzlaşma Komisyonu, Lojistik Koordinasyon Kurulu, Mali Suçlarla Mücadele Kurulu, Dünya Gümrük Örgütü, Türkçe Konuşan Ülkeler Gümrük İdareleri, Ortak Gümrük Komiteleri, Ticaretin Kolaylaştırılması komiteleri olmak üzere pek çok kurul, komite ve çalışma gruplarında üye -başkan-ülke heyeti başkanı olarak görev yapmıştır. Tek pencere , gümrük idaresinin modernizasyonu, e -devlet entegrasyonu, teşvik ve devlet yardımları, ihracatın kolaylaştırılması, kaçakçılıkla mücadele , yatırım ortamının iyileştirilmesi konuları başta olmak üzere , gümrük iç ve dış ticaret alanında çalışmalar yapmıştır. Kapıkule , Hamzabeyli, İpsala, Sarp, Habur, Öncü Pınar Gümrük Kapılarının yenilenmesi çalışmalarını yürütmüştür. Ürün İhtisas Borsasının kuruluşu, ticari işlemlerde taşınır rehni sisteminin oluşturulması, finansmana erişimin kolaylaştırılması, şirket kuruluş süreçlerinin azaltılması ve maliyetlerin düşürülmesi, isanslı depoculukta ürün çeşitlemesi ve kapasitenin artırılması, e -ticarette güven damgası, elektronik ticaret bilgi sistemlerinin kuruluşu, taşınmaz ticareti, tarım ürünleri ticareti, perakende ticaret, tüketici hakem heyeti işlemlerinin elektronikleştirilmesi, mersis, esbis, koopbis elektronik sistemlerinin geliştirilmesi çalışmalarım ifa etmiştir.

Cenap AŞÇI İngilizce bilmektedir, evli ve 3 çocuk babasıdır.