Yayla Agro, hem sağlıklı beslenmek isteyip hem de günümüz temposuna ayak uydurmak isteyenlere “Yemek Hazır” diyerek leziz, hızlı ve pratik olduğu kadar sağlıklı yemek alternatifleri sunuyor. Sektörde bir ilki gerçekleştiren ve sağlıklı yemekleri BPA’sız özel ambalajlarda tüketici ile buluşturan Yayla, Türkiye sınırlarını aşarak Legurme markası ile dünyaya da açılıyor. Legurme, Avrupalı tüketicileri Türk mutfağının eşsiz lezzetleri ile tanıştırırken ambalajlarındaki kültürel dokunuşla ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini sınır ötesine taşıyor. Yayla Agro, kültür ve lezzet elçisi markası Legurme’nin Avrupa’daki marka bilinirliğini artırmak amacıyla yeni reklam kampanyasına da start verdi.  Legurme marka yüzü Murat Boz’un yer aldığı reklamlar, TV ve dijital mecralarda yayında.

Yayla Agro, global bir marka olma hedefiyle büyümeye devam ediyor. Yayla’nın dünya pazarlarındaki kültür ve lezzet elçisi markası Legurme’nin klasik bakliyat ürünleri, gurme lezzetler ve hemen yemeye hazır pratik ürünlerden oluşan geniş bir yelpazedeki ürünleri Avrupa başta olmak üzere dünya çapında 35 ülkede afiyetle tüketiliyor. Yayla, TURQUALITY Marka Destek Programı kapsamında yer alan Legurme ile Türk gastronomisinin lezzetli reçetelerini dünyaya tanıtırken, Türkiye’nin tarihi ve doğal güzelliklerini de ambalajlarına taşıyarak kültür ihracı yapmayı da kendine misyon ediniyor.

Yayla’nın hijyen ve gıda güvenliğinin olmazsa olmaz olduğu modern üretim tesislerinde en kaliteli malzemelerle hazırladığı ve BPA’sız özel ambalajlara koyduğu Türk mutfağına özgü yemekler, Legurme markası ile Avrupa’daki yaklaşık 2 bin satış noktasında yerini alıyor. Sağlığa faydaları yanında bağışıklık sistemini güçlendirmedeki olumlu etkileri uzmanlar tarafından da sıkça dile getirilen bakliyat ve tahılların ağırlık kazandığı seri; çeşit çeşit pilav, çorba, makarna ve hoşaftan oluşuyor. Legurme, Kültür Elçisi olma vizyonuyla ambalajlarında Türkiye’nin tarihi ve kültürel zenginliklerine de yer veriyor.

Yayla Agro, Legurme ürünlerinin başta Almanya ve İngiltere olmak üzere 31 Avrupa ülkesinde daha fazla tüketiciye ulaşması amacıyla yeni reklam kampanyasına başladı. Legurme marka yüzü Murat Boz’un çat kapı gelen komşularının tabağını boş çevirmeyip 2 dakikada hazırladığı lezzetli Legurme yemeklerini ikram ettiği reklamlar, televizyon ve dijital mecralarda yayınlanıyor.

Avrupa’nın yanı sıra ABD, Çin ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni de hedef pazarları arasına alan Yayla Agro, Legurme’yi önümüzdeki 10 yıl içerisinde bir dünya markası haline getirmeyi hedefliyor.