Sağlıklı nesiller inşa etmek misyonuyla üretim faaliyetlerini sürdüren Yayla Agro, koronavirüs salgını sürecinde aldığı önlemler ve yaptığı çalışmalar ile TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından hazırlanan “COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’na” uygun olarak TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi için denetimlerini tamamlayan Yayla Agro, belgeyi almaya hak kazandı.

Yayla Agro; Mersin, Ankara, Balıkesir ve Çankırı’da bulunan dört fabrikasında pandemi sürecinin başından itibaren gerekli tüm tedbirleri alarak üretim faaliyetlerini sürdürüyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında tüm çalışma ortamları, ortak kullanım alanları ve personel servisleri düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Hem çalışma alanlarında hem de yemekhane gibi ortak kullanım alanlarında sosyal mesafe kuralları uygulanıyor.

Yüksek kalite standartları ile ürettiği doğal, sağlıklı ve lezzetli ürünlerini; ulusal marketler, discount marketler, yerel zincirler, gross marketler, ev dışı tüketim noktaları, geleneksel toptancılar ve bayiler aracılığıyla güvenle sofralara ulaştırıyor. Yayla Agro, klasik bakliyat ve gıda ürünlerinin yanı sıra gurme lezzetlerden oluşan ürün serileri ve 2019 yılında pazara sunduğu “Yemek Hazır” markasıyla sektörde öncü bir role sahip.

Güvenli ve sağlıklı üretimin olmazsa olmazları olduğunu söyleyen Yayla Agro Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gümüş; “Sürecin başından bu yana Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığımızın önerilerini dikkate alarak tüm önlemleri kademeli olarak hayata geçirdik. Süreçteki önceliğimiz çalışanlarımızın ve ailelerinin sağlığını korumaktı. Diğer yandan vatandaşlarımızın ihtiyacı olan gıda üretiminin de sürekliliğini sağlamalıydık. Bu kapsamda tüm tedbirleri alarak çalışanlarımız için güvenli ortamı sağlayarak üretim faaliyetlerimizi hiç durmadan sürdürdük. Şimdiye kadar şirket bünyemizde herhangi bir pozitif vakaya rastlanmamasını da bu tedbirlere ve çalışanlarımızın hassasiyetine borçluyuz.   Aldığımız sıkı önlemler ve yaptığımız çalışmalarla TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi almaya hak kazanmaktan gurur duyuyoruz. Vatandaşlarımızın sağlık yönünden güvenilir gıdaya ulaşmaları için çalışmalarımıza tüm hızımızla devam edeceğiz.”