Yayla Yemek Hazır, NielsenIQ BASES Çığır Açan İnovasyonlar 2021’de ödüle layık görüldü

Yayla Agro, Anadolu’nun binlerce yıllık eşsiz yemek geleneğiyle harmanladığı lezzetleri “Yayla Yemek Hazır” serisi ile tüketici ile buluşturuyor. Rafa girdiği ilk günden tüketicilerin kalbinde yer tutan “Yemek Hazır” ürünleri, NielsenIQ BASES Çığır Açan İnovasyonlar 2021’de ödüle layık görülerek Yayla Agro’nun Ar-Ge ve inovasyondaki gücünü bir kez daha ortaya koydu.

Markaların inovasyonlarını ve bu inovasyonların hangi pazar dinamiklerine ve tüketim tercihlerine yanıt vererek başarıya ulaştığını görünür kılmayı amaçlayan NielsenIQ BASES “Top Breakthrough Innovation – Çığır Açan İnovasyonlar 2021” listesi açıklandı. Bu yıl 10.kez yayımlanan listede Yayla Agro, katkısız, koruyucusuz, ev yemeği tadında Yemek Hazır ürünleri ile NielsenIQ BASES Çığır Açan İnovasyonlar 2021’de gıda kategorisinde ödül almaya hak kazandı.

Son yıllarda yapılan araştırmalar tüketicilerin lezzet, sağlık ve pratikliğe öncelik verdiğini gösteriyor. Yayla Agro’nun inovasyon lideri “Yemek Hazır” serisi katkısız, koruyucusuz, ev yemeği tadında lezzetlerden oluşuyor. Çorbadan barbunya pilakiye, nohutlu ve yeşil mercimekli bulgur pilavından makarnaya, etli kuru fasulyeden şehriyeli pirinç pilavı ve hoşafa kadar Türk damak tadının en özel lezzetleri Yemek Hazır ile 2 dakikada sofralara geliyor.

Yoğun hayat temposunda hazır ama sağlıklı gıdaya ulaşmak isteyenlerin tercihi olan Yayla Yemek Hazır ürünleri; özenle seçilen malzemelerle, hijyenik ve standartlara uygun bir ortamda pişirilerek sofralara taşınıyor. Lezzetleri kadar hemen tüketime hazır pratikliği ile de tercih edilen Yemek Hazır ürünleri, BPA’sız yeni nesil ambalajları sayesinde soğuk zincire ihtiyaç duymadan 36 aya kadar tazeliğini ve lezzetini koruyor.