Yayla Agro, yüzyıllardır dayanışma, birlik, beraberlik ve bolluğun simgesi olan Aşure geleneğine pratik bir yaklaşım sunuyor. Farklı tatları aynı kazanda buluşturan aşure, birlikteliğin ve paylaşmanın güzelliğini sofralara taşıyor. “İş çok zaman yok” cümlesini rafa kaldıran Yayla Haşlanmış ürün grubu, zamandan kazandırıp Aşure yapmayı kolaylaştırarak bu eşsiz geleneği yaşatıyor.

Anadolu’nun toprağı, suyu ve bereketini taşıyan Yayla Haşlanmış Ürün Grubu bu toprakların en köklü geleneklerinden Aşure’ye pratik bir yorum getiriyor. Sağlığa faydası saymakla bitmeyen bakliyatları haşlayıp hijyenik ambalajlarda kullanıma hazır hale getiren Yayla Agro, zamansızlıktan şikayet edenlere aşure geleneğini yaşatma fırsatı sunuyor.

Mutfakta zaman tasarruf ettiren seri; haşlanmış aşurelik buğday, nohut, fasulye, Meksika fasulyesi, bezelye, kinoa, tane mısır ve garnitür gibi geniş bir yelpazede ürünlerden oluşuyor. Üstelik suyunun bile süzülmesine gerek olmayan haşlanmış ürünler, aşure yapmayı herkes için kolaylaştırıyor. Yayla Agro tarafından soğuk zincirine ihtiyaç duymayan BPA’sız özel ambalajlarda sunulan seri böylece yoğun çalışanlar, öğrenciler ya da yalnız yaşayanlar için Aşure’yi kısa sürede kolayca hazırlama imkânı sunarak geleneği geleceğe taşıyor. 

Yayla ürünlerine ulusal marketlerden discount marketlere, yerel zincirlerden gross marketlere kadar pek çok satış noktasından ulaşabilirsiniz.