Gıda ve bakliyat sektörünün yenilikçi şirketi Yayla Agro, bu yıl ilk kez, “Ağırlamada Farklılaşma” temasıyla düzenlenen Uluslararası Turizm Gastronomisi ve Ağırlama Zirvesi FSUMMIT’e katıldı. Yayla ve Legurme markaları ile zirvede yerini alan Yayla Agro, Türkiye’nin sahip olduğu değerlerin tanıtımı açısından önemli bir buluşma niteliğindeki zirvede yoğun ilgi gördü.

Türkiye’nin doğal güzelliklerini, bölgesel ve yerel gastronomik değerlerini tanıtmak ve ülkemizi gastronomi turizminin ilgi odağı haline getirmek amacıyla Antalya’da düzenlenen 1. Uluslararası Turizm Gastronomisi ve Ağırlama Zirvesi FSUMMIT; otel ve restoran profesyonelleri, yatırımcılar, gastronomi ve turizm profesyonelleriyle yerel ve uluslararası şefleri bir araya getirdi.  

Geniş ürün yelpazesinde ev tüketimine yönelik ürünler yanında otel, restaurant ve catering sektörüne hitap eden çözümler de sunan Yayla Agro, Türkiye’nin tanıtımına önemli katkılar sağlayacak olan FSUMMIT’te Yayla ve Legurme markaları ile yerini alarak, yenilikçi ürünlerle günden güne büyüyen Yayla dünyasını tanıttı. Klasik bakliyat ürünlerinden gurme tatlara, haşlanmış ürünlerden dünya lezzetlerine kadar çok geniş bir yelpazede sunduğu ürünleri ile zirvenin ziyaretçilerinden tam not aldı.

Yayla’nın Türkiye’de bir ilk olan Yemek Hazır serisi ile dünya pazarlarındaki kültür ve lezzet elçisi markası Legurme ürünleri, Uluslararası Turizm Gastronomisi ve Ağırlama Zirvesi FSUMMIT’te yoğun ilgi gördü. Legurme, kültür elçisi olma vizyonu ile Türk damak tadını dünyanın pek çok ülkesindeki tüketicilere sunarken, ambalajlarında yer alan Türkiye’nin tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ülkemizin tanıtımına da katkıda bulunuyor. Legurme ürünleri çok yakında Amazon Avrupa’da da satışa sunulacak.