YAYLA AGRO'YA WORLDFOOD İSTANBUL'DAN TAM NOT

 

Zengin ürün yelpazesini dünyanın dört bir yanına sunan Türk gıda sektörünün yenilikçi firması Yayla Agro, Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı WorldFood İstanbul'u ziyaret eden çok sayıda yerli ve yabancı katılımcıdan yoğun ilgi gördü.

Uluslararası katılımcı ve ziyaretçi profili ile dikkat çeken 29. WorldFood Istanbul Fuari, 9-12 Eylül 2021 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. Yeni rotalara yeni lezzetlerle açılan Yayla Agro, inovatif ürünleriyle gıda sektörünün nabzını tutan bu önemli buluşmada yerini aldı. Yayla Agro'nun sağlık deposu bakliyat ürünlerinden farklı pek çok seçeneği sergilediği standı fuarın en çok dikkat çeken stantlarından biri oldu. Yenilikçi ürünleri ile değişen beslenme alışkanlıklarına sağlıklı alternatifler getiren Yayla, klasik bakliyat ürünlerinin yanı sıra katkısız, koruyucusuz ev yapımı tadında lezzetlerin yer aldığı Yemek Hazır serisi ile de WorldFood Istanbul Fuarı katılımcılarının beğenisini kazandı. Yayla Agro, Türkiye'de bir ilk olan Yemek Hazır kategori sinde yoğun hayat temposunda sağlıklı beslenmeyi pratik hale getiren lezzetli yemekleri BPA'sız özel ambalajlarda sunuyor. Yayla'nın yeni mahsul bakliyat çeşitlerine de yerli ve yabancı ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.

YAYLA'YA YZB'DE BÜYÜK İLGİ

Türkiye Perakendeciler Federasyonu tarafından düzenlenen 12. Yerel Zincirler Buluşuyor 2021 Konferansı ve Fuarı (YZB), organize gıda perakendesinin yerel zincir market temsilcileri ile sektörün önde gelen üretici ve tedarikçi firmalarını bir araya getirdi. Bakliyat sektörüne yönelik geniş ürün yelpazesi ile büyümesini sürdüren Yayla Agro, Türkiye ekonomisine ve istihdamına büyük katkılar sunan sektörün gelecek öngörülerinin paylaşıldığı önemli bir organizasyon olarak akıllarda kalan Yerel Zincirler Buluşuyor Konferansı ve Fuarı'n da yerini aldı. Perakende sektörü değer zincirinin bir halkası olarak bu önemli organizasyona katılan Yayla Agro, iki gün boyunca devam eden YZB'de hem ürünlerini sergiledi hem de Türkiye'nin dört bir yanından iş ortakları ve perakende sektörü temsilcileri ile buluştu. Yayla lezzet ailesini Türkiye'nin her noktasında tüketicilerle buluşturmayı hedefleyen Yayla Agro, sektörel iş birliği kanalları ve diyalogların güçlendirilmesi anlamında çok verimli geçen etkinlikten memnun ayrıldı. Yayla Ar-Ge Merkezi'nde yürütülen çalışmalar sonucunda tüketicilerin değişen yaşam ve beslenme alışkanlıklarına uygun ürünler geliştirerek kendini sürekli yenileyen Yayla Agro, YZB 2021'de klasik bakliyat ürünleri yanında ev yapımı tadında, katkısız ve koruyucusuz lezzetlerden oluşan Yemek Hazır kategorisi ve pratikliği ile mutfakta işleri kolaylaştıran haşlanmış bakliyat ürünlerini sergiledi.