Yönetim Kurulu
Hasan GÜMÜŞ
Yönetim Kurulu Başkanı

1973 yılında Kayseri Yahyalı’da doğan GÜMÜŞ, ilk, orta eğitimini Mersin’de ve Lise Eğitimini de Kayseri’de tamamladı. Yayla Agro Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gümüş, 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Namık Kemal Üniversitesi’nde Tarım Ekonomisi üzerine tamamladı. Hasan GÜMÜŞ, 1996 yılından beri Yayla Agro Gıda’nın Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

Yönetim Kurulu Başkanı Hasan GÜMÜŞ; OAİB (Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri), UHK (Ulusal Hububat Konseyi), PAKDER (Tarım Ürünleri Hububat Bakliyat İşleme ve Paketleme Sanayicileri Derneği), PDD (Pirinç Değirmencileri Derneği), DEİK Sudan, DEİK Senegal, DEİK Endonezya ve DEİK Mozambik’de yönetim kurulunda yer almaktadır. Ayrıca DEİK Malezya’da Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. İyi derece ingilizce bilen GÜMÜŞ evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kenan DEMİRTAŞ
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1983 yılında Ankara, Çamlıdere’de doğdu. Lise öğrenimini Yenimahalle'de Anadolu lisesinde tamamladı. 2004 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2012 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Belgesini aldı. Yayla Agro Gıda’da 2006 yılında çalışmaya başlayan Demirtaş, 2005-2013 yılları arasında Satın Alma ve İdari İşler Müdürlüğü, 2013-2017 yılları arasında ise Pazarlama Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir.

Şirketin farklı departmanlarının kuruculuğunu yapan Kenan DEMİRTAŞ; tedarik zincirinin kurulması, Şirket stratejik planının yapılması, Ar-Ge Merkezi kurulması ve Turquality süreçlerini yönetmiştir. Yayla Agro Gıda İcra Kurulu’nda yer alan Demirtaş, 2017 yılında atandığı Genel Müdür Yardımcılığı görevini halen sürdürmektedir. PLAT Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi, DEİK Tanzanya ve Sudan İş Konseylerinde de yönetim kurulu üyesi olarak görev alan Yayla Agro Gıda Genel Müdür Yardımcısı Kenan DEMİRTAŞ, evli ve üç çocuk babasıdır. Kenan DEMİRTAŞ, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Oğuzhan SÖNMEZ
Yönetim Kurulu Üyesi

1977 yılında Ankara’da doğdu. İlk, Orta ve Lise Eğitimini Ankara’da tamamlayan SÖNMEZ 2002 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu ve 2010 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Belgesini aldı. 2005 yılında Yayla Agro’da Muhasebe Müdürü olarak göreve başladı. Daha sonra 2009 yılında Alfer Mühendislik A.Ş’de Muhasebe Müdürü olarak işe başlayıp, Genel Müdür yardımcılığına atandı. 2013 yılında Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği iştiraki olan Tareks A.Ş’de Muhasebe ve Finans müdürü olarak görev aldı. Görev aldığı firmaların maliyet muhasebesi sistemlerini kurdu. 2015 yılında Mali Müşavirlik Ofisini açarak çeşitli firmaların Mali Müşavirliğini yapan Oğuzhan SÖNMEZ evli ve iki çocuk babasıdır.

İsmail KEMALOĞLU
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1967 yılında Giresun ili Eynesil ilçesinde doğdu. İlkokulu Eynesil ilçesinde, ortaokul ve liseyi Trabzon İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü kazandı. 1991 yılında fakülteden mezun oldu. 1992 yılında Sayıştay Denetçiliği adaylık sınavını kazanarak Sayıştay Başkanlığında denetçi yardımcısı adayı olarak göreve başladı. Daha sonra Başdenetçi ünvanı aldı. 2002 yılı sonunda Başbakanlık Müşaviri olarak atandı. 2003 yılında Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi, 2005 yılında da Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı. 2008 yılı Eylül ayında kamu görevinden istifa ederek tarım, hayvancılık, tohumculuk İle iç ve dış ticaret yapan bir tarım holding bünyesinde holding genel müdürü olarak göreve başladı, 2013 yılında Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı, 2004 yılında ise Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında Müsteşar Yardımcısı olarak ataması yapıldı. 2015 yılında ise aynı bakanlıkta Rehberlik ve Teftiş Başkanı olarak ataması yapıldı. Bu süre zarfında ÇAYKUR Yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundu. Aynı zamanda TARSİM Tarım Sigortaları Havuzu Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendi. 3 yıl boyunca bu görevi sürdürdü. 2016 yılında ikinci kez Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak kararnamesi çıktı. Aynı süre boyunca TMO-TOBB Lisanslı Depoculuk A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkan vekilliğini yaptı. 2019 yılında kamu görevinden ayrılarak kendine ait İK Tarımüssü Uluslararası Danışmanlık firmasını kurdu.

Yeminli Mali Müşavirlik belgesine sahip olup, yeterli derecede İngilizce bilmektedir. Hukuki ve mali konularda kendine ait 3 adet kitabı bulunan KEMALOĞLU evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bülent ÖZÜTÜRK
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Bülent ÖZÜTÜRK 1973 yılında Amasya'nın Merzifon ilçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Samsun’da tamamlayan ÖZÜTÜRK; Hacettepe Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden 1996 yılında mezun oldu ve aynı yıl Sermaye Piyasası Kurulu'nda uzman yardımcısı olarak görev yapmaya başladı. SPK'dan ayrıldığı 2008 yılına kadar sırasıyla, Kurumsal Yatırımcılar ve Araştırma Daireleri'nde uzmanlık ve Kurumsal Yatırımcılar Dairesi Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2008'de TAV Havalimanları Grubu'na katılan Özütürk, 2008-2010 yılları arasında Havaalanları Yer Hizmetleri (Havaş)'nde Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2010-2015 yılları arasında ise TAV Havalimanları Holding'de Yatırımlar Koordinatörü olarak çalıştı, 2015 yılında ise Havaş'ta Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. 2016 yılında CNR Holding Finans Direktörlüğü görevinde bulunan ÖZÜTÜRK 2017 yılından bu yana ise Yatırımcı İlişkileri Derneği (TÜYİD)’in genel sekreterliğini yürütmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3, Kurumsal Yönetim Derecelendirme, Kredi Derecelendirme, Gayrimenkul Değerleme ve Türev Araçlar lisanslarına sahiptir. 2013-2015 yılları arasında DEİK Yurtdışı Yatırımlar İş Konseyi Başkan Yardımcılığı da görevini yürütmüş olan ÖZÜTÜRK’ün “En İyi İkinci Çözüm- İş Geliştirme ve Yatırım Dinamikleri” adında bir de kitabı bulunmaktadır.