Yayla Yemek Hazır

Yaşam senin sağlıklı kal

Yayla Agro Gıda, Yemek Hazır serisi ile hayatı kolaylaştıran, pratik ve herkesin güvenle tüketebileceği ürünler sunuyor. Son yıllarda yapılan araştırmalar tüketicilerin lezzet, sağlık ve pratikliğe öncelik verdiğini gösteriyor. Yayla Agro Gıda’nın inovasyon lideri “Yemek Hazır” serisi katkısız, koruyucusuz, ev yemeği tadında lezzetlerden oluşuyor. Türk damak tadının en özel lezzetleri Yemek Hazır ile 2 dakikada sofralara geliyor.

“Daha Sağlıklı Bir Gelecek” inşa etmek misyonuyla toplum sağlığını iyileştirmeyi ilke edinen Yayla Agro Gıda, kullandığı BPA’sız (BisphenolA) özel ambalajlarda yer alan Yemek Hazır serisi ile çorbalar, bulgur ve pirinç pilavları, pilakiler, etli kuru fasulye, etli nohut, hoşaf gibi ev yapımı tadında güvenilir lezzetler sunuyor. Yayla Agro Gıda üretim tesislerinde en son teknoloji ve üstün kalite standartlarında üretilen Yemek Hazır serisi, renklendirici ve koruyucu gibi katkı maddeleri kullanılmadan pişirildiği haliyle tüketiciyle buluşuyor. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri, Helal-Kosher, BRC ve IFS Global Gıda Güvenliği standardına, İSG, Covid-19 Güvenli Üretim ve çevre ile ilgili yasal mevzuata uygun olarak üretilen bu ürünler içerikleri kadar ambalajlarıyla da güvenli gıdanın adı oluyor.

Yeni nesil ambalajlarla ilk günkü tazelik…

Yeni nesil ambalajlar; katkısız, koruyucusuz, ev yemeği tadında Yayla Yemek Hazır serisinin raf ömrünü de uzatıyor. Esnek ambalaj segmentinde bulunan en yüksek bariyer özelliğine sahip ambalajda kullanılan malzeme, sıfıra yakın hava ve nem geçirgenliği ile dikkat çekiyor. Soğuk zincire ihtiyaç duymayan bu özel ambalaj, ısıyı dengeli yayma özelliği sayesinde tam sterilizasyon için gerekli ısı miktarına ulaştığında bile tüm ürünü aynı ölçüde ısıya maruz bırakıyor. Farklı ambalajlarda satılan ürünlerde işlem döngüsü sırasında kayıplar yaşanırken, Yayla Agro Gıda’nın BPA’sız özel ambalajları yiyeceklerin niteliğini ve ısıya duyarlı maddelerin besin değerlerini 36 aya kadar koruyor.

Çevreci ambalaj…

Yayla Yemek Hazır ambalajları, cam ve teneke kutulara oranla 10’da 1 daha az yer kaplayor. Yeterli küçük depolama alanıyla önemli avantaj sağlarken lojistijk sırasında harcanan karbon emisyonunu azaltan yönüyle çevreyi koruyor.

Yemek Hazır’a İnovasyon Ödülü

Yoğun hayat temposunda hazır ama sağlıklı gıdaya ulaşmak isteyenlerin tercihi olan, “Yemek Hazır” ürünleri, NielsenIQ BASES Çığır Açan İnovasyonlar 2021’de ödüle layık görülerek Yayla Agro Gıda’nın Ar-Ge ve inovasyondaki gücünü bir kez daha ortaya koydu.

Markaların inovasyonlarını ve bu inovasyonların hangi pazar dinamiklerine ve tüketim tercihlerine yanıt vererek başarıya ulaştığını görünür kılmayı amaçlayan NielsenIQ BASES “Top Breakthrough Innovation – Çığır Açan İnovasyonlar 2021” listesi, 2021 yılında 10. kez yayımlandı. Yayla Agro Gıda; katkısız, koruyucusuz, ev yemeği tadında Yemek Hazır ürünleri ile NielsenIQ BASES Çığır Açan İnovasyonlar 2021’de “Gıda” kategorisinde ödül almaya hak kazandı.